top of page
Bratři Jakešové oživují Strakoschovu továrnu v Kutné Hoře

Ambiciózní developerský záměr na prahu památkové zóny UNESCO v Kutné Hoře. Bratři Jakešové se zaměřili na rekonstrukci Strakoschovy továrny. 

Projekt bytového komplexu Strakosch má za cíl dokončení urbanistického celku - bloku v kontextu s okolním urbanismem. Dokončení plánujeme v několika fázích - rekonstrukce stávajících objektu bytového domu, rekonstrukce fabriky a výstavba nových bytových domů. Uvnitř bloku plánujeme vytvořit pobytový prostor plný zeleně doplněný dětskými hřišti a místy pro odpočinek a relaxaci, který bude sloužit pro obyvatele tohoto komplexu.

 

„První fází projektu je rekonstrukce a dostavba stávajícího bytového domu, který historicky sloužil pro majitele Strakoschovy fabriky. Při rekonstrukci respektujeme stávající budovu, které vdechujeme nový život. Zrevitalizovaná fasáda s obnovenými detaily, nové výplně otvorů a prvky oplechování. V plánu je i kompletní rekonstrukce střechy, kde vytvoříme plnohodnotné podkrovní byty s terasami se širokými výhledy do okolí. Vnitroblok areálu Strakosch bude místem bohatým na zeleň. V plánu je zde vybudovat také dětské hřiště, workoutové hřiště, malou kavárnu a výběhem pro králíky. Vnitroblok by měl sloužit výhradně obyvatelům areálu a měl by se tak stát místem pro socializaci a odpočinek. V plánu je také vybudovat podzemní parkovací stání pro celý areál.“ Uvádí architekt Patrik Jakeš, který stojí za projektem.

 

Přejete si uniknout před ruchem města, ale zároveň mu být na dosah? Luxusní lokalita obklopená zelení, širokou škálou služeb a skvělou dopravní dostupností do historického centra Kutné hory, ale i do Prahy. Svou přátelskou rozlohou, vybaveností a bohatou kulturou je ideálním městem pro život pro všechny věkové kategorie. 5 minut do centra Kutné hory, do hodiny v Praze. 

 

Ambassadorkou projektu a jednou ze zainteresovaných investorů je oblíbená zpěvačka Leona Machálková, která si projekt zamilovala.

 

„Kolaudace a předání bytů v centru Kutné hory bude pro zájemce už na začátku roku 2021 
a rekonstrukce přiléhající budovy továrny bude dokončena o rok později. Dokážeme zajistit kompletní a kvalitní servis, který vždy přinese tížené výsledky. Našimi klienty jsou investoři, majitelé pozemků i lidé, kteří hledají nebo prodávají nemovitost“ Uzavírá Marek Jakeš.

Development_color.png
_BLOG

Máte nevyužitý pozemek či investiční záměr do nové výstavby? Pomůžeme vám s kompletní přípravou projektu až po jeho prodej koncovým zákazníkům.

Prodáme vaši nemovitost s kompletním servisem včetně vizualizace, kalkulace nejvyšší možné ceny a vytvoření profesionálních inzerátů.

bottom of page